Inwestowanie w nieruchomości wakacyjne. Polska czy zagranica?

Zakup mieszkań, apartamentów pod wynajem staje się coraz bardziej dochodowe. Wielu inwestorów ma jasno określony cel czyli zarabianie na wynajmie krótkoterminowym, kupuje nieruchomości w miejscach o wysokim potencjale turystycznym. Gdzie warto inwestować w nieruchomości wakacyjne, jakie lokalizacje będą gwarantowały dobry zwrot z zakupu?

Jeżeli mowa o inwestycjach w wakacyjne nieruchomości w Polsce to oczywiście od lat istnieją stałe miejsca na mapie kraju gdzie można liczyć na rzesze turystów. Na pewno do takich miejsc zalicza się kurorty rozlokowane nad Morzem Bałtyckim. Trzeba również pamiętać o południu kraju czyli miejscowościach takich jak Zakopane i szereg okolicznych miasteczek i wsi. Do tego liczne miejscowości w powiecie Jeleniogórskim na czele ze Szklarską Porębą czy Karpaczem. Wśród miast atrakcyjnych turystycznie gdzie bez problemów znajdą się chętni na wynajem wakacyjnych nieruchomości należy wymienić choćby Kraków czy Gdańsk. To miasta niezwykle chętnie odwiedzane przez osoby z całego świata, szukających kwater w najatrakcyjniejszych lokalizacjach.

Co z inwestowaniem poza granicami kraju? W chwili obecnej najpopularniejszy kierunek to Hiszpania gdzie nastąpił przesyt inwestycji budowlanych i dlatego na tamtejszym rynku nieruchomości wakacyjnych ceny są naprawdę atrakcyjne. Należy wspomnieć również o Chorwacji. Z każdym rokiem ten kraj nad Adriatykiem odwiedza coraz więcej turystów, a co za tym idzie rynek wynajmu wakacyjnych apartamentów znakomicie się rozwija

Author: alu-set.pl