Nowoczesne wersalki rozkładane w pokoju nastolatka

Pokój nastolatka to jego bardzo ważna strefa w domu, którą należy zaaranżować z dbałością o wszystkie szczegóły i w sposób jak najbardziej nowoczesny. Nawet jeśli reszta domu urządzona jest w innym stylu, to warto, aby w tym pomieszczeniu zastosować styl odpowiadający w pełni gustowi nastolatka – często uwzględniający bardzo nowoczesne meble lub zwariowane kolory. W takim pomieszczeniu młody człowiek będzie się czuł naprawdę komfortowo.

Dlaczego akurat wersalka rozkładana?

Nie każdy może sobie pozwolić na urządzenie pokoju dla młodzieży w taki sposób, aby wewnątrz znajdowało się biurko z krzesłem, szerokie łóżko, a do tego jeszcze miejsce do siedzenia, na przykład gdy nastolatka odwiedzą znajomi. Wersalki rozkładane są czymś w rodzaju kompromisu pomiędzy sofą a łóżkiem, szczególnie gdy w ciasnym pokoju nie można sobie pozwolić na ustawienie jednego i drugiego mebla. Nastolatek może je w wygodny sposób rozłożyć, wyciągnąć ze środka swoją pościel, a rano bardzo łatwo schowa ją i na wersalce ułoży tylko ozdobne poduszki.

Jaką wersalkę wybrać?

W sklepach dostępne są bardzo ciekawe i oryginalne modele wersalek z funkcją spania. Jednym z najbardziej ciekawych są na przykład fotele futonowe – miękkie materace, które można zwinąć do postaci fotela, a wieczorem rozwinąć, tworząc super miejsce do spania. Wśród bardziej nowoczesnych mebli dobrym pomysłem są też oryginalne dwuosobowe sofy z podłokietnikami, w których rozkłada się właśnie te podłokietniki do funkcji szezlongu lub płaskiego łóżka. Miłośnicy klasyki mogą wybrać też tradycyjną sofę z systemem rozkładania klik-klak otwieraną przez uniesienie siedziska i opuszczenie go. W takim przypadku można wybrać opcję w wielu różnych kolorach i tkaninach obicia, wśród których na pewno uda się znaleźć taką tapicerkę, która sprosta estetycznym oczekiwaniom nastolatka. Dwukolorowe sofy w barwach kontrastujących ze sobą to bardzo ciekawy wybór w takim młodzieżowym pokoju, szczególnie gdy zostaną one połączone z innymi elementami wystroju wnętrza skupionych w podobnej kolorystyce.

Author: alu-set.pl