Osuszamy łazienkę

Wiele młodych pań domu zadaje sobie pytanie jak pozbyć się wilgoci z łazienki jednak nie zawsze znajdują na to odpowiednie sposoby, a na ścianie czy w zakamarkach pojawiają się powoli ciemne plamy. Niestety zaniedbana łazienka albo pełna wilgoci, o co przecież wcale nie jest trudno, jest narażona na pojawienie się grzybów i pleśni w drobnych zakamarkach czy też na ścianie lub nawet suficie. Niestety walka z tym problemem może się okazać trudna i nie każdy sobie z nią poradzi. Warto jednak pamiętać, że lepiej zapobiegać problemowi niż potem z nim walczyć, a dzisiaj powiemy sobie kilka słów o tym jak to zrobić.

Z pomocą przychodzą nam owoczesne technologie. Na rynku są już łatwo dostępne specjalne osuszacze do łazienek czy tez pochłaniacze wilgoci.mają one jednak swoją cenę i nie każda pani domu zdecyduje się na zakup tego rodzaju produktu. Warto jednak wiedzieć, że możemy samodzielnie wykonać pochłaniacz wilgoci z do jego wykonania potrzebujemy tylko sylikonowego żwirku dla kota i bawełnianego woreczka, który nim wypełnimy. Jest to koszt raptem kilku złotych a efekt jest ten sam, co w przypadku drogiego sprzętu. Musimy jednak pamiętać, żeby co jakiś czas wymieniać nasz pochłaniacz i żeby umieścić go poza zasięgiem dzieci.

Oczywiście jeśli nie chcemy wspomagać się pochłaniaczami i osuszaczami, to musimy zacząć przede wszystkim od prawidłowego wietrzenia łazienki. Przede wszystkim powinniśmy regularnie sprawdzać kanał wentylacyjny, w końcu nie zawsze jest on drożny. Warto się również zastanowić nad tym, by wietrzyć łazienkę po każdej kąpieli, a jeśli nie mamy takiej możliwości, na przykład ze względu na posiadanie małych dzieci, to zastanówmy się nad wietrzeniem w czasie nocy. W ten sposób skuteczne osuszymy łazienkę i pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu czy pojawiających się brzydkich plam. Pamiętajmy również o wietrzeniu pralki czy suszarki, w końcu tam tez może pojawić się grzyb. Odpowiednie dbanie o łazienkę i sprzęt znajdujący się wewnątrz niej uchroni nas przed pojawieniem się grzybów.

Author: alu-set.pl